Jak zaujmout na první pohled

couple-731890_1280

První pohled je velmi důležitý a většinou na něm záleží to, jak s námi daná osoba bude komunikovat. Důležitý však není jen vzhled, ale i správná volba vhodného oděvu či parfém. Jak se připravit na schůzky, abyste skutečně zaujali?

Šaty dělají člověka

Patrně nejnáročnější je vždy výběr správného oblečení. Záleží však vždy na konkrétní situaci a stylu schůzky. Pokud se chytáte na obchodní jednání, bude nejlepší volbou pochopitelně společenský oblek a k němu padnoucí obuv. Na setkání s přáteli naopak můžete zvolit ležérní styl, ve kterém se budete cítit pohodlně. Nezapomínejte, že šaty dělají člověka a hodně o jeho charakteru a stylu prozradí. Výběrem oblečení však příprava na schůzku nekončí. Vše totiž musí být čisté a to včetně bot. Víte, že právě to je místo, na které většině osob padne zrak při první schůzce?

Nezapomenutelný parfém

Pokud už máte jasno v tom, co si na schůzku oblečete, přichází čas na parfém. Údajně si vás totiž lidé zapamatují právě pomocí vůně, se kterou si vás během schůzky spojí. Vybírejte decentní parfémy, které nejsou nijak výrazné, jelikož ty by mohly naopak znepříjemnit schůzku pro svoji intenzitu. Není nic horšího, než když to člověk s parfémem přežene. Pokud není výběr parfému zrovna vaší parketou, neváhejte se obrátit na obsluhu v parfumérii, které stačí upřesnit, pro jakou příležitost parfém hledáte.

Dejte si na sobě záležet

Posledním z důležitých bodů při přípravě na schůzku je pochopitelně celková úprava zevnějšku. Upravené vlasy, zastřižené vousy a padnoucí doplňky – to je základ, bez kterého se slušně vypadající muž prostě neobejde. Pokud si myslíte, že kosmetické produkty na pleť jsou záležitostí pouze pro ženy, nenechte se zmást. I mužská pleť potřebuje patřičnou hydrataci a regeneraci, takže nezapomínejte na pleťové krémy či masky. Pokud vás trápí nepříjemné akné, poperte se s ním pomocí známých kosmetických produktů, které jsou na našem trhu k dostání. Drobné pupínky a zarudlá místa můžete zamaskovat korekční tyčinkou, ale nezapomeňte krycí vrstvu správně rozetřít do stran, aby vaše pleť stále vypadala co nejpřirozeněji.

Nezbytné doplňky

Ženy neudělají ani krok bez své kabelky, ale kam si má své osobní věci uložit muž? Skvěle vypadají například elegantní pánské tašky přes rameno. Vyhněte se ale především tradičním ledvinkám, které už jsou opravdu out a do společnosti velmi nevhodné. Ani batoh není zrovna správným řešením pro obchodní schůzky či první rande. Možná je praktický a disponuje větší kapacitou než zmíněná taška přes rameno, ale rozhodně nepůsobí elegantně. Správně byste měli ladit i ostatní doplňky, jako jsou například náramkové hodinky, řetízky či prsteny. Snažte si vždy používat jednotný styl, který bude tvořit dokonalý soulad.