Jednoduché chuťovky k pivu

beer-820011_1920

Je před vámi večer s přáteli u sledování hokeje a vy si lámete hlavu s občerstvením? Zapomeňte na balíky chipsů a objednávku pizzy. Dokažte svým přátelům, že umíte zajistit skvělé a chutné občerstvení, které nejlépe chutná k pivu. Uvidíte, že si je zamilují.

K pivu jedině slané

Už představa samotné kombinace sladkého jídla a piva vyvolává zvláštní představy. Je to proto, že do takových kombinací se snad nikdo nepustí, a pokud ano, tak jen částečně. K pivu prostě všeobecně patří slané pochutiny, a právě těm se budeme dnes věnovat.

Snadné pochutiny

Jakousi klasikou jsou oblíbené brambůrky. Než však kupovat předražené kousky s hromadou éček v obchodě, zkuste si připravit své vlastní. Stačit vám budou brambory, olej na smažení, sůl a koření dle chuti. Domácí brambůrky mají svoji jedinečnou chuť a i vaší návštěvě budou jistě chutnat více než ty kupované. Brambůrky můžeme doplnit slanými tyčkami. Ty snadno upečete pomocí listového těsta, eidamu, kmínu a soli. Nemusíte ale zůstávat jen u tradičních tyčinek – zkuste vyrobit například trojúhelníky nebo kulaté placky. Z listového těsta snadno vytvoříte i šneky. Ty můžete vyplnit česnekem, sýrem nebo pizza směsí. Dochucení je zcela ve vaší režii, a proto si připravte jídla tak, jak je máte vy a vaši přátelé nejraději.

Už jste někdy chutnali takzvanou pivní slámu? Jedná se o topinky nakrájené na menší proužky, které jsou doplněny dipem – nejčastěji česnekovým, sýrovým, chilli apod. Setkat se s pivní slámou můžete ve většině tuzemských restaurací, protože se jedná o jednu z nejoblíbenějších pochoutek k pivu. Pokud jste ji ještě neochutnali, pak směle do toho. Rozhodně nebudete litovat.

Jídla k pivu

Od pochutiny pomalu přejdeme k větším jídlům, které pro své přátele zvládnete také připravit v pohodlí svého domova. K pivu se výborně hodí kuřecí maso nebo hovězí steaky. Často jsou v restauracích nabízena i pečená žebírka, s jejichž přípravou si také jistě budete vědět rady. Pokud milují vaši přátelé pizzu, vytvořte jim domácí. Její výhodou je to, že si na ni každý může dát své oblíbené ingredience. Ze stejného těsta je dobré ale vytvořit spíše menší pizza placky, které se snadněji jí a jsou i mnohem praktičtější pro přípravu.

Osvědčená klasika

Pokud se vám nechtějí chystat žádná složitá jídla, rozhodně nic nezkazíte ani sýrovým talířem. Stačí nakoupit více druhů sýrů, rozkrájet na kostičky a máte hotovo. Pokud ještě doplníte nakrájenou uzeninu a několik druhů zeleniny, budou vaši přátelé nadšeni. Nestárnoucí klasikou k pivu jsou pochopitelně i různé druhy chlebíčků a jednohubek, jejichž přípravu zvládne skutečně každý. Dokažte svým blízkým, že jste hostitel, jak má být a že umíte zajistit chutné občerstvení, na které budou ještě dlouho vzpomínat.