Pryč s lupy jednou provždy

man-540500_1280

Trápí vás dlouhodobě přítomnost lupů ve vlasech? Rozhodně nejste ve světě žádnou výjimkou. Údajně se s tímto onemocněním pokožky hlavy potýká více než polovina mužů. A my vám řekneme, jak se jich zbavit. Abyste se s nimi však dokázali úspěšně vypořádat, musíte o nich také něco vědět. Třeba jak a proč vznikají. Jistě vás také překvapí, že tolik inzerované šampony proti lupům působí pouze krátkodobě. Po pár použitích se lupů sice patrně zbavíte, ale ne nadlouho. Po čase se vám opět vrátí. My vám ale prozradíme jak se jich zbavit skutečně navždy. A ne – speciálními a drahými přípravky to rozhodně nebude.

Nejdříve si řekneme, co to vlastně lupy jsou. Jedná se o odumřelé kožní šupiny, které se uvolňují a v našich vlasech pak tvoří nepříjemný bílý prach. Rozhodně ale lupy nevznikají samy od sebe. Jedná se o projev zánětu pokožky hlavy. Příčin ale může být více, například stres, nesprávné stravovací návyky, chybějící vitamíny a minerály, nedostatečně hygiena a podobně. Všechny tyto oblasti je třeba důkladně prozkoumat a učinit patřičná opatření, která mohou vést k tomu, abychom se lupů zbavili úplně. První pomoc při tvorbě lupů je doplnění potřebných vitamínů. Zaměřte se na vitamín B, zinek a selen. Samotné pokožce hlavy také věnujte zvláštní péči a dopřejte jí masáž pomocí konečků prstů. Vmasírovat takto můžete například kopřivový olej. Pokud vás ovšem lupy trápí již dlouhodobě a stále se vám nedaří jich zbavit, budete muset navštívit kožního lékaře. Ten vám doporučí léčbu, která by vás lupů měla nadobro zbavit. Kromě lékařských přípravků, které vám pomohou zregenerovat pokožku hlavy, se ani v tomto případě nevyhnete úpravě životního stylu.

Pokud žijete dlouhodobě ve stresu nebo se stravujete nezdravě, s lupy se vám bude bojovat o to hůře. Snažte se proto do svého jídelníčku dostat co nejvíce čerstvé zeleniny, ořechů, špenátu a podobně. Lupy jsou nepříjemnou záležitostí, kvůli které se člověk mnohdy bojí vyrazit do společnosti, protože se obává nepříjemných šupinek na ramenou svého oděvu. Toho už se však bát nemusíte, protože i lupy se dají účinně vyléčit. Nejčastější chybou je neznalost problematiky lupů. Většina mužů považuje za jediný způsob, jak se lupů zbavit, časté mytí hlavy. To je ale nesmysl, kterým svým vlasům a obzvlášť pokožce hlavy ublížíte ještě více. Stejně tak není dobré lupy přehlížet a říkat si, že o nic nejde, že snad časem vymizí. Čím dřív s nimi zajdete za odborníkem, tím rychlejší a účinnější bude následná léčba. Nenechte se omezovat nepříjemnými lupy ve vlasech, které vás dennodenně značně omezují a začněte se jich zbavovat co nejdříve. Léčba lupů je opravdu snadná a pokud pomoc odborníka vyhledáte včas, zbavíte se lupů skutečně velmi rychle.