Uklizený byt snadno a rychle

home-office-569153_1280

Považujete úklid za zbytečného žrouta času a energie? Nemusí tomu tak být, pokud na něj půjdete chytře. Osvojte si několik pravidel rychlého a efektivního úklidu nebo jej rovnou delegujte na pracovníky úklidové firmy.

Když jste na to sám

Pokud bydlíte sám, pak je úklid zcela ve vaší režii, což přináší řadu výhod, ale na druhou stranu také pár nevýhod. Tak například jste na úklid sám, a proto mu bude třeba věnovat více času. Pokud ale patříte k lidem, kteří si váží svého času natolik, že jej odmítají obětovat častému úklidu, pak nebude na škodu, když se porozhlédnete po kvalitní úklidové firmě, která se o pořádek a čistotu ve vašem bytě postará za vás. Většina společností, které tyto služby nabízí se zaměřuje nejen na úklid samotný, ale například i na další domácí práce, jako je například žehlení. Nic vám nebrání v tom využít nabízených služeb naplno a nezabývat se tak věcmi, které za vás udělá někdo jiný a věřte tomu, že lépe. Úklidové firmy disponují zkušenými zaměstnanci, kteří ví, jak o čistotu domova správně pečovat. Používají totiž pouze takové mycí prostředky a stroje, které zaručují efektivní a bezpečný úklid. Nemusíte se proto bát svěřit svůj byt do jejich rukou.

Když je na úklid více lidí

Pokud svůj byt sdílíte s dalšími lidmi, nejrozumnější variantou je pochopitelně jasné stanovení pravidel pro udržování pořádku a čistoty. Vaše soukromé pokoje budou ve vaší režii, avšak společné prostory by měly být úkolem vás i vašich spolubydlících. Stanovte si, kdy který z vás bude mít službu na úklid a co vše bude taková činnost zahrnovat. Můžete si rozdělit jednotlivé místnosti nebo úkoly. Jeden bude například utírat prach, druhý okna a třetí podlahy. I v případě, že máte spolubydlící, můžete zkusit navrhnout úklid společností, která práci vykoná za vás. Pokud budou vaši spolubydlící souhlasit, máte vyhráno a nemusíte si lámat hlavu s rozdělováním jednotlivých úkolů pro úklid. Úklidová firma se o vše opět postará za vás.

Udržujte pořádek

Abyste však nemuseli uklízet často, je lepší udržovat jakýsi standard a uklízet pravidelně. Nenechávejte nikde na nábytku povalovat špinavé nádobí a vždy večer vše umyjte a uložte. Stejně tak špinavé prádlo by se nemělo povalovat po celém bytě, ale mělo by mít místo, kam jej můžete ukládat, než budete prát. Pokud se chcete vyhnout častému utírání prachu, pořiďte si nábytek s mírně skloněnými plochami, což je současný trend v moderním bydlení. Než se večer uložíte ke spánku, zkontrolujte, zda je vše na svém místě a vy tam vždy budete mít vše potřebné po ruce. Jedině tak totiž nebudete muset uklízet tak často, abyste o svých věcech měli přehled. Vždy myslete na to, že pravidelný úklid je nenáročný a ušetří vám spoustu času a námahy, kterou byste museli později vynaložit na velký úklid,kterému by již nebylo po čase vyhnutí.