Vybíráme mobilní telefon

picjumbo.com_HNCK2614

Trh s mobilními telefony nám nabízí nepřeberné množství výrobků různých značek. Na jednu stranu je to dobře, protože tak máme jistotu, že si dokážeme najít ten pravý, ale taky to může být nevýhoda, pokud jsme nerozhodní a výběr telefonu nám tak dá pěkně zabrat. Jak vybrat ten, který vám bude vyhovovat nejlépe?

Než se pustíte do samotného výběru telefonu, ujasněte si, k čemu všemu jej hodláte používat. Pokud je pro vás prioritní telefonování a psaní textových zpráv, bude vám stačit obyčejný a především levnější telefon. Pokud však chcete být neustále online a využívat spoustu zajímavých aplikací, budete muset investovat do chytrého telefonu. A podle čeho vybírat? Základem je volba operačního systému. Nejčastěji se na trhu vyskytuje operační systém firmy Linux s názvem Android a operační systém iOS od společnosti Apple. Setkat se ale můžete i se Symbianem od firmy Nokia a Windows Mobile od Microsoftu. Rozhodnout se mezi nimi nemusí být snadné. Nejlepší je vyzkoušet si jednotlivé druhy operačních systémů na pobočkách prodejců mobilních telefonů nebo například na telefonu svých přátel. Pokud jste již smartphone měli a máte svůj oblíbený operační systém, odpadá vám jedno těžké rozhodnutí.

Na řadu přichází výběr konkrétního telefonu. Pohlídat byste si měli jak kapacitu baterie, tak paměť telefonu, případně zda jde rozšířit zakoupením paměťové karty. Nejčastěji v současné době narazíte na mobilní telefony s dotykovým displejem, ale ne všem musí vyhovovat. Proto jsou stále k zakoupení i telefony bezdotykové nebo také rovnou s vysouvací hardwarovou klávesnicí. Vyberte si zkrátka podle toho, co se vám líbí, a co vám bude při používání nejvíce vyhovovat. Pokud máte drobné prsty, nebudu pro vás hardwarová klávesnice žádný problém. Jak jistě víte, na většinu moderních mobilních telefonů lze zakoupit i rozmanité druhy krytů a obalů. Pokud tedy víte, že budete často chtít měnit design svého telefonu, ujistěte se, že to vámi zvolený typ přístroje umožňuje. Některé mobily totiž výměnné kryty nemají. Dalším rozhodujícím faktorem při výběru nového mobilu je fotoaparát. Pokud fotíte často, patrně budete chtít kvalitní fotoaparát s vysokým rozlišením snímků, spolehlivým bleskem, automatickým zaostřením či stabilizátorem obrazu. Okruh možných telefonů, které byste si mohli zakoupit, se velmi zúží, a tak pro vás bude už o něco snazší najít konkrétní typ mobilního přístroje. Rozhodující pro vás bude nejspíš cena. Kvalitní smartphone můžete sehnat za tři tisíce, ale klidně i za dvacet tisíc. Je tedy jen na vás, kolik peněz hodláte do nového telefonu investovat. U některých typů platíte za značku, nikoliv za technickou vybavenost telefonu, takže vybírejte opravdu důkladně a s rozumem.