Využívejte svůj smartphone naplno

iphone-518101_1280

Jste majitelem chytrého telefonu, ale máte pocit, že jej neumíte plně využít? Možná jste jen nepronikli do tajů dovedností, kterými váš telefon disponuje. Vyzkoušejte všechny jeho možnosti a aplikace a uvidí, že vám chytrý telefon bude skutečně skvělým společníkem, který pomáhá ušetřit čas i námahu.

Ráno

O tom, jak lze využívat chytrý telefon, začneme jak jinak než aplikacemi, které člověk využívá většinou ihned po ránu. První skupinkou jsou aplikace určené pro monitoring našeho spánku. Pomocí nich například zjistíte, kdy je váš spánek hluboký a kdy naopak. Stejné aplikace vám poslouží i jako budík, bez kterého se v dnešní době neobejde většina z nás. Před snídaní si možná někteří z vás rádi zaběhají. Ani běhat však nemusíte sami. Pokud si na pomoc vezmete svůj smartphone, můžete si nechat vypočítat svoji průměrnou rychlost, celkovou délku běhu a na závěr si prohlédnout celý záznam trasy na mapě. Své výsledky pochopitelně můžete dále sdílet se svými přáteli. Ani u snídaně nemusíte odkládat svůj telefon. Dozvíte se alespoň, jaká je předpověď počasí, co nového se stalo ve světě, případně se můžete podívat na kalorickou hodnotu své snídaně. Aplikací, které vám pomohou s úpravou jídelníčku je mnoho. Najdete mezi nimi i přehledy o éčkách v potravinách a řady nápadů na skvělé recepty.

V práci

V průběhu dne existuje spousta příležitostí, kdy můžete telefon opět využít. V práci vám nejvíce přijde vhod aplikace na správu úkolů. Ty totiž můžete sdílej s kolegy a doplňovat je o poznámky, případně celé soubory. Aby vám šlo vše podle plánu, vyzkoušejte i některou z aplikací pro organizaci času. Díky ní se zvýší produktivita práce, protože máte jasně stanovené hranice, které vám poslouží jako ta nejlepší motivace. Chcete mít přehled o dění na burze? I na to existují mnohé aplikace, které vám naservírují ty nejaktuálnější informace. Zkrátka a dobře mají chytré telefony své místo v každém zaměstnání a je jen na vás, zda jejich možností dokážete využít naplno.

Večer

Nemáte ještě žádné plány na večer? Nejvyšší čas to napravit! Aplikace s přehledem kulturních akcí ve vašem okolí vám přehledně vypíše, co vše si dnešní večer nesmíte nechat ujít.  Zajímá vás, co dnes promítají v kině? Která restaurace ve vašem městě má nejlepší hodnocení? To vše si zjistíte velmi snadno. Pokud vás ale neláká noční život ve městě a raději si doma posedíte nad knihou nebo pěkným filmem, patrně použijete některou z aplikací, které vám doporučí, pro jaké dílo se rozhodnout. Na základě vámi hodnocených knih či filmů snadno získáte výpis děl, která by vás mohla zaujmout. Mobil zkrátka využijete po celý den a byla by škoda nevyzkoušet všechny jeho možnosti, které nabízí. Ne nadarmo se mu totiž říká “chytrý”.