Zařizujeme pohodlné a praktické bydlení

leave-room-825316_1280

Nové bydlení je pro mnohé důležitém mezníkem v jejich životě. Je tak pochopitelné, že se každý snaží zařídit byt tak, aby byl jednak útulný, ale také praktický. Vše potřebné by zde mělo najít své místo a být snadno po ruce. Jak toho ale dosáhnout?

Vezmeme to od podlahy

A čím jiným bychom měli začít než podlahou? Pokud si zařizujete byt, patrně jako první přišla na řadu otázka podlahy, Moderní je pochopitelně plovoucí podlaha, která se snadná na údržbu a slibuje dlouhou životnost. Není ale vhodná do všech místností. Například v koupelně se bude mnohem lépe dařit tradiční dlažbě. V obývacím pokoji a ložnici byste podlahu měli doplnit i kobercem, aby nebyl povrch tak kluzký a působil více útulně. Do předsíně a kuchyně volte kvalitnější a odolnější materiál, protože právě tady bude nejvíce zatěžován. Když už máme podlahy vyřešené, může začít pořizovat nábytek. Zde je vhodné načrtnou si základní plán bytu a několikrát si vše důkladně přeměřit, aby nábytek seděl opravdu dokonale. Neváhejte využít možnosti výroby nábytku zcela na míru, což uvítají zejména ti z vás, kteří mají v bytě atypické prostory, pro které se stěží hledá efektivní využití. Nábytek vybírejte s rozumem. I zde totiž platí, že méně je někdy více. Obzvlášť v současné době, kdy je tolik populární minimalizace a do popředí vstupují jednoduše vybavené interiéry s co nejméně rušivými elementy. Zaujal vás tento styl?

Pracovní kout

Jste zvyklí občas pracovat z domu? Pak budete potřebovat vytvořit takový kout, ve kterém nebudete mít problém s koncentrací. Najděte si klidnou místnost, kde si vyhradíte prostor pro pracovní stůl a pohodlné křeslo. Postarejte se, aby bylo vaše pracovní místo dobře osvětleno a abyste měli dostatek volného prostoru, který budete pro svoji práci potřebovat. Z dosahu by měly jít všechny zbytečnosti, které na pracovním stole nemají co dělat, a které by vás mohly akorát rozptylovat od práce. Při umisťování pracovní stolu myslete i na snadnou dostupnost zásuvek pro případ připojení počítače a polohu monitoru vzhledem k poloze okna. Monitor by nikdy neměl být přímo naproti oknu, aby se nám v něm neodráželo světlo.

Místo pro vaše koníčky

Kromě pracovního koutu váš byt potřebuje ale také místo, kam se můžete uchýlit po práci například se zajímavou knihou. Prostor pro regeneraci a odpočinek je velmi důležitý, a proto by v něm měl být kladen důraz na pohodlí. Přizpůsobte si své místo podle sebe a svých zálib. Milujete knihy? Pak by se vám mohla hodit prostorná knihovna. Sbíráte modely aut či vlaků? Jistě bude vašemu interiéru slušet i moderní prosklená vitrína, kam si budete své modely smět vystavit. Fantazii se meze nekladou a této možnosti byste měli při zařizování bytu využít naplno.