Zpříjemněte si procházky geocachingem

wanderer-455338_1280

Geocaching je nová zábavná hra, která se hraje po celém světě. Možná jste o ní už slyšeli a pokud ne, tak se o ní dozvíte právě dnes. Byla by totiž škoda, kdybyste si ji alespoň nezkusili. Díky ní si můžete zahrát na lovce pokladů a zpestřit si tak každou procházku a výlet, který absolvujete. A o čem tato hra vlastně je? Využívá se k ní GPS navigace. Vy si na internetu vyhledáte místo, kde se právě nacházíte a zobrazí se vám tzv. mapa pokladů. Po celém světě jsou ukryty krabičky různých velikostí a vy je budete pomocí GPS souřadnic a dostupných indícií hledat. Obsah krabičky většinou tvoří logbook, tedy kniha, do které se každý nálezce podepíše, aby tak měl potvrzení, že krabičku skutečně našel. Dále se do krabičky, která je známá jako “keš” (z anglického cache), vkládají různé drobné předměty na výměnu. Nalézt tak můžete skutečný poklad v podobě samolepek, přívěsků a jiných drobností. Keše se dělí do několika kategorií.

K nalezení některých vám bude stačit jen navigace a drobná nápověda, k jiným budete potřebovat výsledné souřadnice vypočítat nebo splnit několik úkolů. Vaše výlety se tak stanou skvělým zážitkem a dobrodružstvím. Pozor si jen musíte dát na osoby, které tuto hru nehrají. Obzvlášť při vyzvedávání keše z jejího úkrytu by vás neměl nikdo vidět. Neznalí lidé by totiž mohli nalezenou krabičku poškodit nebo rovnou ukrást. Bohužel i takové případy se již staly. Pokud vás tato hra zaujala a chtěli byste si ji vyzkoušejte, stačí se zaregistrovat na webu geocachingu a můžete se hned pustit do hledání prvních pokladů. Pokud se vám hra zalíbí, můžete založit i vlastní skrýš. Keše bývají ukryty u turisticky atraktivních míst, a proto se stal geocaching velmi populárním mezi turisty a vášnivými cestovateli. Díky této hře navštívíte spoustu zajímavých míst, o kterých byste jinak vůbec nevěděli. Na profilu konkrétních skrýší si vždy můžete přečíst, proč se keš nachází právě zde a čím je dané místo tak zajímavé. Geocaching se hraje po celém světě, a proto jej můžete hrát i během vaší dovolené.

Kromě klasických skrýší se pořádají i setkání hráčů geocachingu a různé jiné akce. Za účast na nich získáváte další body do sbírky. Geocaching není jen zábavná hra, ale především také skvělý způsob, jak se zabavit na cestách a odreagovat po práci. Hra vtáhne do děje jak děti, tak dospělé. Od svého vzniku je čím dál populárnější, a tak můžete na internetu narazit i na různé e-shopy s geocaching předměty. V sortimentu naleznete vše o krabiček pro poklady až po trička a čepice s logem geocachingu. vyzkoušejte tuto hru se svými kolegy nebo přítelkyní a uvidíte, že budete nadšeni. Jistě ve svém okolí najdete spoustu hráčů této hry, o kterých jste doposud neměli ani ponětí.